fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Marek Twaróg nie jest już redaktorem naczelnym "Dziennika Zachodniego"

Marek Twaróg
fot. Śląska Izba Lekarska w Katowicach / Facebook
Po jedenastu latach stanowisko redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego" opuszcza Marek Twaróg.

Dziennikarz "Dziennika Zachodniego" Marcin Zasada napisał w mediach społecznościowych, że Marek Twaróg został zwolniony "przez nowy funkcjonariat" Polska Press.

Według portalu Wirtualnemedia.pl, Marek Twaróg żegna się z "Dziennikiem Zachodnim" za porozumieniem stron, w najbliższym czasie ma przekazać obowiązki nowemu naczelnemu, Grzegorzowi Gajdzie.

- Mam inną koncepcję tej gazety. Chcę doprowadzić do wzrostu sprzedaży i odwiedzalności w internecie, chcę się oprzeć na osobach, które znam i wiem, że mogą to zagwarantować - powiedziała portalowi Dorota Kania, która wraz z Marcinem Decem (prezesem) stanowi dwuosobowy obecnie zarząd Polska Press.

Z kolei według Onetu, dziennikarze "Dziennika Zachodniego" spodziewali się zwolnienia Twaroga. Z informacji portalu wynika, że w czwartek wypowiedzenie osobiście wręczyła naczelnemu Dorota Kania.

W środę Polska Press informowała, że Dariusz Świąder i Magdalena Chudzikiewicz - członkowie zarządu spółki - złożyli rezygnację z zajmowanych w zarządzie stanowisk.

Marek Twaróg przez trzy lata był redaktorem naczelnym "Gazety Wrocławskiej", w 2010 r. został naczelnym "Dziennika Zachodniego".

Nowym naczelnym "DZ" ma być Grzegorz Gajda, wcześniej związany z TVP3 Katowice.

Od 1 marca 2021 roku wyłącznym właścicielem Polska Press jest PKN Orlen. Tego samego dnia ówczesna prezes Dorota Stanek złożyła rezygnację z pełnionego stanowiska.

W poniedziałek 12 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględniając wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara wstrzymał zgodę na przejęcie Polska Press przez Orlen.

Bodnar wskazywał, że prezes UOKiK zgadzając się na zakup Polska Press przez PKN Orlen, nie zbadał, czy efektem takiej koncentracji nie będzie niedopuszczalne ograniczenie wolności prasy.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ocenił, że postanowienie sądu jest "bezprzedmiotowe".

W niedawnej rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes PKN Orlen pytany, czy w Polska Press będą zwolnienia dziennikarzy, odparł: - Nikt nie mówi o zwalnianiu dziennikarzy.

- Ale czy ja zwolniłem kogoś? Nikogo nie zwolniłem, nie mam zamiaru kreować tego, kto ma co napisać. Jak ktoś mnie zna, to doskonale wie, że takimi rzeczami się nie zajmuję - mówił.

W wywiadzie dla "Rz" Daniel Obajtek dodał, że Polska Press jest firmą, która ma swój zarząd, ma swoich redaktorów naczelnych. - Szanuję prawo prasowe i to prawo prasowe będzie szanowane zarówno przeze mnie, jak i przez zarząd Polska Press - deklarował.

Źródło: rp.pl / Wirtualnemedia.pl, Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA