fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Zdjął Kazika z Listy Przebojów. Wraca na Myśliwiecką

Fotorzepa, Radek Pasterski
Tomasz Kowalczewski, dyrektor radiowej Trójki w czasie słynnej afery z Listą Przebojów Marka Niedźwieckiego, wraca do pracy na Myśliwiecką.

Z radia odchodzi Mirosław Rogalski, od września 2020 redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu, i od kwietnia 2020 wicedyrektor Trójki.

Na stanowisku szefa Studia zastąpi go dotychczasowy zastępca Krzysztof Gottesman, jego zastępcą z kolei zostanie Tomasz Kowalczewski. Siedziba Studia mieści się na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie, tam również mieści się redakcja Trójki.

Kowalczewski został zwolniony ze stanowiska dyrektora programu III Polskiego Radia wiosną ubiegłego roku, po aferze z Lista Przebojów Marka NIedźwieckiego.

Jedną z jej majowych ubiegłorocznych edycji wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", nawiązujący do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu epidemii cmentarze były zamknięte.

Ten wynik nie spodobał się ówczesnemu kierownictwu Trójki. Lista zniknęła ze stron internetowych stacji.

"Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" - napisał wówczas w oświadczeniu Tomasz Kowalczewski, Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. "W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację.

Kierownictwo Polskiego Radia, w tym prezes Agnieszka Kamińska, oskarżyli twórcę Listy Przebojów, Marka Niedźwieckiego, o manipulowanie głosami słuchaczy.

Oskarżenia spowodowały, że po 38 latach pracy w Trójce Niedźwiecki złożył wymówienie, a po nim - wielu znanych dziennikarzy tej stacji, m.in. Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Artur Andrus czy Hirek Wrona, i współpracujących z nią artystów i zespołów.

Kowalczewski został wówczas zwolniony ze stanowiska, po wykorzystaniu zaległego urlopu został zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora biura współpracy z zagranicą Polskiego Radia.

Na stanowisko szefa Trójki zastąpił go Kuba Strzyczkowski, który miał ambitne plany przywrócenia kultowej niegdyś Trójce utraconych słuchaczy. On jednak także po kilku miesiącach został zwolniony.

Iak wskazał jeden z ostatnich rankingów słuchalności stacji radiowych, Trójka w ciągu roku spadła z 4. na 13. miejsce.

Źródło: Press.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA