fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP żąda przeprosin od Adama Bodnara. Do biura RPO wpłynęło pismo

RPO Adam Bodnar
Fotorzepa, Robert Gardziński
Telewizja Polska żąda od RPO Adama Bodnara przeprosin i wpłaty 25 tys. złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Przedsądowe wezwanie z żądaniem przeprosin za „naruszenie dóbr osobistych nadawcy w związku z publicznymi wypowiedziami” dotyczy wypowiedzi Adama Bodnara.

- Do jakich mediów mógł mieć dostęp zabójca Pawła Adamowicza Stefan W.? On miał tylko telewizję naziemną. Nie miał dostępu do internetu ani telewizji kodowanej. Kanał informacyjny nadawany całą dobę, to TVP Info - powiedział RPO w programie Onet Opinie.

Na pytanie to odpowiedziała Służba Więzienna. Poinformowano, że Stefan W. miał dostęp do wielu kodowanych kanałów, w tym TVN24. W pakiecie nie było TVP Info.

W styczniu Telewizja Polska zapowiedziała, że skieruje pozwy lub akty oskarżenia przeciwko osobom, które łączyły materiały TVP ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na liście znaleźli się m.in. Krzysztof Skiba, Wojciech Czuchnowski, Adam Bodnar i Wojciech Sadurski.

Do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęło pismo, w którym TVP wzywa do „dobrowolnego zaniechania dalszego naruszania dóbr osobistych TVP oraz usunięcia skutków naruszeń”.

Przeprosiny mają być zamieszczone na portalu Onet.pl i mają być widoczne na stronie głównej przez 72 godziny. Dodatkowo Bodnar ma wpłacić 25 tys. złotych na konto WOŚP. Jeśli żądanie nie zostanie spełnione, Telewizja Polska skieruje sprawę do sądu.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, RPO traktuje wezwanie jako próbę nacisku na konstytucyjny organ. 

Źródło: Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA