fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

„Wiedźmin" zgarnia nagrody i powtarza sukces GTA

Bloomberg
Golden Joystick to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży gier wideo. Nie bez kozery nazywana jest Oscarem w segmencie gier.

W tym roku ten prestiżowy tytuł trafił do CD Projekt. Warszawskie studio na międzynarodowej gali Golden Joystick Awards w Londynie zgarnęło w sumie aż pięć nagród. Twórcy wielokrotnie nagradzanej serii gier wideo o Wiedźminie zwyciężyli w pięciu kategoriach. Do CD Projekt trafiły więc laury za najlepszą grę roku, najlepszą narrację oraz grafikę, a także najlepszy moment w grze. Należące do CD Projekt spółka CD Projekt Red otrzymała również tytuł Studio Roku.

Golden Joystick Awards to jedna z najstarszych imprez w branży. Nagrody przyznawane są od 1983 r. Zwycięzców wyłania sie? głosami opinii publicznej. W tym roku głosowało ponad 9 mln graczy.

Zwycięstwo „Wiedźmina" jest spektakularne. Do tej pory bowiem pięć statuetek Golden Joystick w jednym roku zdobyła tylko gra Grand Theft Auto: San Andreas. Popularna gra GTA dokonała tego w 2005 r.

CD Projekt z „Wiedźminem 3" statuetkę Golden Joystick zdobył również w 2013 i 2014 – wówczas w kategorii Najbardziej Oczekiwana Gra. Dzięki temu „Wiedźmin 3" jest najbardziej nagradzaną grą w historii Golden Joystick Awards.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA