fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PBI wróci do konkursu na badanie sieci

123RF
Mimo nieudanej przygody z GfK i zawarcia na 3,5 roku umowy na badanie internetu z Gemiusem PBI wciąż jest zdeterminowane, by w przyszłości wybierać wykonawców usługi w otwartym konkursie.

Gemius od maja znów współpracuje z PBI przy badaniu polskiego internetu. Firma świadczyła tę usługę przez dekadę, do końca zeszłego roku. Nowy, wybrany w konkursie wykonawca badania (GfK) nie dał rady terminowo wywiązać się ze zlecenia i PBI wróciło do współpracy z Gemiusem bez przeprowadzania kolejnego konkursu.

– Umowa z Gemiusem jest już podpisana. Została zawarta na 3,5 roku z możliwością przedłużenia jej na krótki okres – np. pół roku. Będziemy co kilka lat przeprowadzać konkursy na wykonawcę badania internetu – zapowiada Sławomir Pliszka, nowy prezes PBI. Nie chce komentować współpracy z GfK.

Nieudana przygoda z GfK pokazuje, że znalezienie dostawcy badań internetu może nie być proste. – Na pewno po kolejnych kilku latach współpracy pozycja Gemiusa będzie w tym obszarze silniejsza, ale na świecie jest wciąż bardzo dużo firm zainteresowanych świadczeniem takich usług. Już w poprzednim konkursie oprócz GfK i Gemiusa startowały także...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA