fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kurs Apple zanurkował w efekcie pierwszego od 13 lat spadku przychodów

Bloomberg
Kurs koncernu zanurkował na amerykańskim rynku Nasdaq, a rekomendacje analityków poleciały w dół po tym, gdy przychody giganta spadły po raz pierwszy od 13 lat.

Producent kultowych gadżetów z jabłuszkiem podał słabe wyniki za II kwartał, który dla niego kończy się finansowo w marcu. To skutek słabnącej sprzedaży wszystkich najbardziej znanych produktów tej firmy. iPhone'ów sprzedało się o 16 proc. mniej niż rok wcześniej, iPadów – o 19 proc. mniej, a komputerów – o 12 proc. mniej.

W rezultacie przychody ze sprzedaży iPhone'ów i iPadów spadały w tempie prawie 20 proc., z iMaców – o 9 proc., a całkowite przychody giganta skurczyły się o prawie 13 proc. albo o prawie 8 mld dol. – znacznie bardziej, niż oczekiwał rynek.

Timowi Cookowi, prezesowi Apple'a, nie pozostało nic innego niż zasłonięcie się jedynymi wzrostowymi segmentami. – Nasz zespół działał wzorowo w czasach makroekonomicznych zawirowań. Bardzo cieszy nas wciąż rosnąca dzięki niezwykłej sile ekosystemu Apple'a tendencja przychodów z naszych usług oraz rosnąca baza aktywnych urządzeń przekraczająca już miliard – skomentował Cook wyniki finansowe....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA