fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

To nie koniec łowów w sieci

123RF
Po roku masowych zakupów w internecie główni gracze nie przestają gromadzić pieniędzy na kolejne akwizycje. Teraz mogą skupić się na rynku mobilnym.

Dziś akcjonariusze Wirtualna Polska Holding (WPH) zadecydują, co stanie się z 5,7 mln zł, które grupa zarobiła na czysto w ubiegłym roku. Zarząd i rada nadzorcza zarekomendowały im, by zgodzili się na zatrzymanie tych pieniędzy w spółce i powstrzymali od wypłacania dywidendy. A to dlatego, że WPH po wydaniu sum pozyskanych na przejęcia z giełdy wcale nie zamierza poprzestać na sfinalizowanych już zakupach. Podkreśliła to, kupując w marcu, już po wydaniu środków pozyskanych z giełdy, porównywarkę finansową Totalmoney.pl za 14,5 mln zł.

Nie przerywają też polowania na nowe cele przejęć najwięksi konkurenci WPH – Onet i Interia.pl. Ta ostatnia pod koniec marca, po ubiegłorocznych zakupach (przejęła wtedy m.in. grupę eBroker oraz serwisy Promocen, Rankomat i Okazjum), nabyła agencję marketingu mobilnego Mobiem. Agora, właściciel portalu gazeta.pl, zwiększyła w styczniu swój udział w platformie Goldenline.pl, w której dzisiaj ma już zdecydowaną większość....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA