fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cinkciarz kasuje konto na Facebooku

Bloomberg
Polski kantor internetowy wsparł akcję #deletefacebook i zlikwidował profile swoich marek w największym serwisie społecznościowym.

– Działalność w sektorze finansowym sprawia, że prywatność danych naszych klientów zawsze traktujemy jako wartość nadrzędną. W konsekwencji zarzutów o wyciek danych do Cambridge Analytica podjąłem decyzję o usunięciu wszystkich prowadzonych przez nas kont w serwisie Facebook – informuje Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl (sponsor drużyny Chicago Bulls), a równocześnie założyciel i właściciel grupy Conotoxia Holding.

Taka reakcja to efekt afery związanej z firmą Cambridge Analytica, która miała wykorzystywać zebrane z Facebooka dane ponad 50 mln użytkowników, m.in. do kampanii w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa. Swoje konta z serwisu usuwają nie tylko zwykli internauci. Do zapoczątkowanej przez nich akcji #deletefacebook dołączyły wcześniej osobowości świata biznesu i technologii, w tym m.in. Brian Acton, założyciel WhatsApp (jego aplikację w 2014 r. za 19 mld dol. kupił zresztą Facebook) czy też Elon Musk. Strony związanych z nim firm SpaceX oraz Tesla...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA