fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Netflix zrobi serial ze "Stu lat samotności" Marqueza

Bloomberg
Platforma Netflix zrobi serial według "Stu lat samotności" Gabriela Garcíi Márqueza.

Zmarły pięć lat temu pisarz konsekwentnie odrzucał propozycje ekranizacji "Stu lat samotności", obawiając się, że nikomu nie uda się pokazać na ekranie tego, co zawarł w powieści. Na udostępnienie praw do ekranizacji zdecydowali się w końcu spadkobiercy pisarza - żona oraz dwóch synów.

Synowie pisarza - Rodrigo i Gonzalo Garcia będą też producentami serialu. 

Zdjęcia do filmu będą kręcone głównie w Kolumbii. Na życzenie pisarza ma on zostać  nakręcony w języku hiszpańskim. Będą oczywiście dostępne napisy w innych językach.

Rodrigo Garcia jest pewien, że to najlepszy moment na ekranizację najsłynniejszej powieści jego ojca. Teraz jest bowiem "złoty wiek seriali", które tworzą utalentowani scenarzyści i reżyserzy - powiedział syn pisarza w rozmowie z "New York Times".

Na ekran zostały już przeniesione takie powieści kolumbijskiego Noblisty jak "Miłość w czasach zarazy" i "Kronika zapowiedzianej śmierci", a także "Nie ma kto pisać do pułkownika" czy "O miłości i innych demonach".

"Sto lat samotności", to najsłynniejsza powieść Marqueza. Chilijski poeta Pablo Neruda uznał ją za równie ważna dla świata hiszpańskojęzycznego co "Don Kichot" Miguela Cervantesa. Odkąd pojawiła się w księgarniach w 1967 roku została sprzedała na całym świecie w ponad 50  milionach egzemplarzy. Opowiada o sześciu pokoleniach rodu Buenida, którzy żyją w baśniowym i fikcyjnym miasteczku Macondo. Świat fizyczny i metafizyczny przeplatają się w nim nieustannie. Z nieba pada deszcz żółtych kwiatów, Cyganie przywożą eliksir przywracający pamięć, a dzieci niektóre rodzą się ze świńskimi ogonkami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA