fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

Promocja w Rosji: Darmowe hamburgery za ciążę z piłkarzem

stock.adobe.com
Burger King przeprosił za reklamę, w której oferował dożywotnie darmowe hamburgery Whopper dla Rosjanek, które zajdą w ciążę z jednym z graczy biorących udział w finałach mistrzostw świata - informuje AP.

Firma, po pojawieniu się nietypowej promocji w rosyjskich mediach społecznościowych, została oskarżona o seksizm i poniżanie kobiet. 

Informacja o promocji została usunięta już 19 czerwca z profili Burger Kinga w mediach społecznościowych, ale rosyjscy internauci wciąż przekazują sobie screeny przedstawiające usunięty wpis. 

We wpisie można było przeczytać, że kobieta, która przeniesie dalej "najlepsze piłkarskie geny" i "zapewni rosyjskiej drużynie piłkarskiej sukces w kolejnych pokoleniach", będzie mogła liczyć na dożywotnie zaopatrzenie w darmowe hamburgery.

W oświadczeniu przekazanym AP Burger King przeprasza za promocję, która "w sposób oczywisty była obraźliwa", a którą przygotowała rosyjska centrala firmy.

"Oferta nie odzwierciedla naszej marki, ani naszych wartości" - przekonuje Burger King, który zapewnia, że firma podjęła już kroki, by "tego typu działania nie miały znów miejsca".

AP odnotowuje, że reklamy w Rosji często bazują na seksistowskich stereotypach, na co zwracają uwagę działaczki broniące praw kobiet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA