fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Frankfurt za drogi dla Lufthansy

Bloomberg
Lufthansa zagroziła zmniejszeniem pewnych lotów do Frankfurtu z powodu nowej siatki opłat lotniskowych, zbyt korzystnych jej zdaniem dla rywali, zwłaszcza dla Ryanaira.
Niemiecki przewoźnik ostro skrytykował nowe stawki Fraportu, które promują linie zwiększające liczbę przewożonych podróżnych albo dzięki nowym połączeniom albo zwiększaniu mocy przewozowych. Nowa polityka taryfowa ma być wprowadzona w czasie, gdy Ryanair przygotowuje się do uruchomienia nowej bazy we frankfurckie.
Obecnie dwóch na trzech podróżnych z tego lotniska przypada na Lufthansę. - Jedną z konsekwencji mogłoby być zrezygnowanie przez nas z pewnych połączeń - powiedział dziennikarzom Harry Hohmeister z zarządu linii i dodał, że przewoźnik rozważa działania prawne przeciwko tym korzyściom. Nie sprecyzował, na które lotnisko Lufthansa przeniosłaby swe loty, ale powiedział, że w styczniu zacznie rozmowy ze Fraportem.
Nowy konflikt nie jest zupełnie na rękę Lufthansie, która uwikłała się w kosztowny spór zbiorowy z pilotami, a jego końca nie widać.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA