fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Chiny nie spieszą się z decyzją o MAX-ach

B737 MAX
Bloomberg
Chiny były pierwszym krajem na świecie, który uziemił B737 MAX. Teraz nie ma jeszcze harmonogramu ich powrotu do pracy — stwierdził szef urzędu lotnictwa

Chiński urząd CAAC ustalił trzy zasady powrotu tych samolotów do latania w Chinach — powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej jego dyrektor, Feng Zhernglin. Zmiany w rozwiązaniach projektowych muszą uzyskać certyfikację, piloci musza otrzymać właściwe przeszkolenie, należy też dokonać skutecznych ulepszeń dotyczących konkretnych ustaleń w śledztwach obu katastrof — dodał.

- Na podstawie tych trzech zasad nie ustaliliśmy harmonogramu powrotu B737 MAX do pracy tutaj. Kiedy te warunki zostaną spełnione będziemy zadowoleni z powrotu MAX-ów do pracy w Chinach. Ale jeśli nie będzie można spełnić tych warunków, będziemy zmuszeni przeprowadzić dokładną certyfikację, aby zapewnić bezpieczeństwo — cytuje go Reuter.

Feng powiedział również, że CAAC zachował łączność z FAA, EASA i Boeingiem w sprawie MAX-ów, a on dwukrotnie spotkał się z przewodniczącym rady dyrektorów Boeinga w sprawie ich powrotu do pracy.

Amerykański urząd nie ogłosił publicznie harmonogramu powrotu tych samolotów, ale osoby znające sprawę spodziewają się z cofnięcia uziemienia kolo połowy listopada, choć ta data może przesunąć się.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA