fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Włoski rząd kłóci się o stanowiska w Alitalii

Bloomberg
Polityczne spory w rządzie koalicyjnym w Rzymie o obsadzenie stanowisk w radzie administracyjnej Alitalii, która przeszła pod kontrolę skarbu państwa, opóźniają uruchomienie firmy przewidziane początkowo w czerwcu.

Dawny prezes Poste Italiane, Francesco Caio i dyrektor handlowy Alitalii, Fabio Lazzerini zostali już zatwierdzeni na stanowiska prezydenta i prezesa, ale Ruch 5 Gwiazd i Partia Demokratyczna tworzące rząd koalicyjny nie potrafiły dotąd porozumieć się co do 5 pozostałych członków rady administracyjnej — twierdzi Reuter na podstawie informacji z kół rządowych.

Czytaj także: Alitalia jak bumerang: wraca do państwa

W maju rząd przedstawiając projekt ponownej nacjonalizacji Alitalii zapowiedział zasilenie przewoźnika nowym kapitałem 3 mld euro. O jego przejęciu zadecydowało to, że wcześniej kolejne próby znalezienia chętnych inwestorów krajowych i zagranicznych nie powiodły się, a projektu cesji przewoźnika inwestorom prywatnym nie można było zrealizować z powodu wybuchu pandemii. W kwietniu minister przemysłu Stefano Patuanelli wyjaśniał, że nacjonalizacja narodowego przewoźnika pozwoli uratować go od bankructwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA