fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Qatar Airways dostał pomoc od rządu

Bloomberg
Przewoźnik z Kataru otrzymał rządową pomoc 7,3 mld riali (1,95 mld dolarów) po zwiększeniu w ostatnim roku finansowym (do 31 marca) straty do 7 mld riali.

Qatar Airways otrzymał pomoc pozwalającą mu nadal działać po przekroczeniu przez straty poziomu 50 proc. kapitału akcyjnego, otrzymane środki zamieniono na nowe akcje. Linia przyznała, że ostatni rok był najtrudniejszy w niemal 30-letniej jej historii, straty wzrosły z 4,5 mld riali z poprzedniego roku, mimo zwiększenia obrotów o 6,5 proc. do 51,1 mld riali (14 mld dolarów) i przewozu pasażerów o 10 proc. do 32,4 mln. Linia zmniejszyła zatrudnienie, odroczyła odbiór nowych samolotów z powodu pandemii, w marcu zasygnalizowała, że będzie występować o pomoc publiczną, ale do teraz nie ujawniała jej wysokości.

Prawdziwy wpływ pandemii trudno oszacować, bo ograniczenia na świecie trwały po zakończeniu już roku finansowego. Grupa Qatar Airways składa się z linii lotniczej, zarządu lotniska międzynarodowego i z innych aktywów związanych z lotnictwem. Od połowy 2017 r. tej linii nie wolno latać nad Arabią Saudyjską i nad Emiratami z powodu regionalnego sporu politycznego, zamknięta jest dla niej przestrzeń powietrzna Egiptu i Bahrajnu. Air Italy, w której linia miała mniejszościowy udział, została zlikwidowana w lutym — pisze Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA