Reklama

84 nowe połączenia Virgin z Heathrow

Trzeci pas startów i lądowań na Heathrow pozwoli Virgin Atlantic uruchomić 84 nowych połączeń krajowych i krótkiego zasięgu

Publikacja: 18.09.2019 17:06

84 nowe połączenia Virgin z Heathrow

Foto: Bloomberg

Budowa pasa ma zakończyć się w 2026 r. po zatwierdzeniu decyzji przez parlament w czerwcu 2018, po wielu latach dyskusji. Obrońcy środowiska i okoliczni mieszkańcy usiłują jednak w sądach zakwestionować ten projekt.

Nowe szlaki Virgina będą jednak zależeć od sposobu przyznawania przez właściciela lotniska tzw. slotów, czasowych działek startów i lądowań. Obecnie na londyńskim lotnisku dominuje British Airways, ale rząd zastanawia się nad zmianą przepisów. - Jedna grupa lotnicza zbyt długo dominowała na Heathrow - oświadczył prezes Virgin Atlantic, Shai Weiss. - Trzeci pas jest okazją raz w życiu zmiany status quo i stworzenia drugiego flagowego przewoźnika. To obniży ceny biletów i da realny wybór pasażerom - cytuje go Reuter.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Transport
Wielka strata Boeinga. Ale w Seattle i tak wielka radość
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Transport
Produkcja airbusów A220 złapała zadyszkę. Co z samolotami dla LOT?
Transport
Indie kontra Boeing i Airbus. HAL stawia na współpracę z Rosją
Transport
Marcin Horała komentuje aferę gruntową. „CPK zachował się prawidłowo”
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Transport
Boeing wylądował w morzu. Lotniczy wypadek w Hongkongu
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama