fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Samolot UIA: 25 sekund umierania

AFP
Odczyty z rejestratorów lotu ukraińskiego samolotu zestrzelonego  przez Iran wskazują, że trafiły go dwie rakiety  w odstępie 25 sekund, a pasażerowie żyli jeszcze po pierwszym trafieniu

Po raz pierwszy szef irańskiego urzędu lotnictwa cywilnego, Touraj Dehghani-Zangadeh poinformował oficjalnie o zawartości rejestratorów danych o locie i rozmów w kokpicie, wysłanych w lipcu do Francji  do odczytania ich zapisów.

Iran zestrzelił 8 stycznia omyłkowo samolot UIA z 176 osobami na pokładzie. Wszyscy zginęli. Druga rakieta uderzyła 25 sekund po pierwszej, ale tylko w ciągu 19 sekund zarejestrowano dane z powodu uszkodzeń dokonanych przez pierwszy pocisk. - W 19 sekund po uderzeniu pierwszej rakiety w samolot głosy pilotów w kokpicie wskazywały,że pasażerowie żyją. 25 sekund później druga rakieta trafiła w samolot, dlatego nie ma analizy skutków drugiego trafienia z czarnej skrzynki - powiedział  Dehghani-Zangadeh w relacji Reutera. - Analizy danych z czarnych skrzynek nie należy upolityczniać - dodał.

Ponad 20 osób skazano w Iranie  na kary więzienia  do 20 lat za udział w pokojowych demonstracjach protestu przeciwko zestrzeleniu samolotu. Niektórzy Irańczycy wyrazili swój gniew we wpisach na Twitterze. Jeden z nich stwierdził: „Oni żyli przez 19 sekund - tragedia".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA