fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Niemiecki rząd chce się pozbyć udziałów w Lufthansie

Lufthansa
Bloomberg
Niemcy chcą jak najszybciej zrezygnować ze swojego udziału w Lufthansie, powiedział minister transportu Andreas Scheuer.

- Lufthansa nie może być wiecznie pod nadzorem państwa – powiedział Scheuer na konferencji lotniczej.

Prezes Lufthansy Carsten Spohr zapewnił, że do końca września jego firma spłaci miliard dolarów pomocy otrzymanej od rządu federalnego.

- Chcemy też być jedną z pierwszych firm, która spłaci fundusze ratunkowe – miejmy nadzieję przed wyborami parlamentarnymi - powiedział Spohr na konferencji lotniczej w Berlinie.

Lufthansa w związku z kryzysem branży lotniczej wywołanym pandemią Covid-19 pozyskała 9 mld euro w ramach programów pomocowych.

Grupa Lufthansa rozpoczęła już przygotowania do podwyższenia kapitału, za pomocą którego chce spłacić pomoc. - Przechodzimy z trybu kryzysowego na tryb transformacji – powiedział Spohr. Planowane podwyższenie kapitału jest ważnym krokiem w kierunku wycofania się z pomocy finansowej państwa.

Zaapelował też do kanclerz Angeli Merkel, by państwo wspierało przemysł lotniczy w transformacji ku neutralności klimatycznej. Kanclerz Niemiec ostrzegała, że dekarbonizacji tego sektora nie da się odłożyć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA