fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Airbus szuka poparcia linii w sporze o subwencje

AFP
Airbus zwrócił się pisemnie do szefów linii lotniczych o poparcie go w sporze handlowym z Boeingiem o subwencje. Ostrzegł, że w razie wojny celnej Unii z USA zdrożeją samoloty i przewozy.

Taki apel znajdował się w piśmie do kilku szefów linii lotniczych, którzy zebrali się na dorocznej konferencji IATA w Seulu, gdzie pojawiło się ostrzeżenie o skutkach szerszych napięć w światowym handlu — powiedziała Reuterowi osoba znająca sprawę wysłania tego pisma.

Stany i Unia prowadzą od 15 lat spór o bezprawne subwencjonowanie Airbusa i Boeinga. W ubiegłym miesiącu Donald Trump zagroził obłożeniem cłem europejskich towarów wraz z samolotami i częściami zamiennymi na łączną sumę 11 mld dolarów, na co Unia odpowiedziała zamiarem opublikowania listy amerykańskich towarów o wartości 20 mld, które spotka to samo.

„Jeśli dojdzie do użycia ceł, to ich skutkiem będą znacznie wyższe koszty dla linii lotniczych w Stanach i w Europie, dostawców lotnictwa i producentów" — stwierdził w tym piśmie szef działu sprzedaży Airbusa, Christian Scherer. Zwrócił się do linii lotniczych, by „wzywały Boeinga do przystąpienia do negocjacji proponowanych przez Unię ...

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA