fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Trudne bankructwo Avianca Brasil

Jose Efromovich, prezes Avianca Brasil
Bloomberg
Brazylijski sąd apelacyjny zawiesił wyprzedaż majątku, zwłaszcza tzw. slotów linii lotniczej Avianca Brasil, która od grudnia jest pod ochroną przed wierzycielami i liczyła na pozyskanie choćby 140 mln dolarów

Czwarty przewoźnik w Brazylii funkcjonujący z minimalną ilością gotówki po wystąpieniu w grudniu do sądu o ochronę przed roszczeniami wierzycieli analizuje nową sytuację, która dodatkowo komplikuje jego położenie, bo nie wiadomo, kiedy odbędzie się ta aukcja. Miała zakończyć trudną procedurę układania się od miesięcy przez tę linię z właścicielami samolotów, aby zgodzili się na funkcjonowanie jej floty mimo nie dotrzymywanych terminów zapłaty za leasing — pisze Reuter.

Działalność linii mocno zmalała od kwietnia, gdy leasingodawcy uzyskali ostateczny werdykt sądu, że mogą odebrać swe samoloty: flota Avianca Brasil zmalała z 60 samolotów Airbusa do sześciu.

O zgodę na aukcyjną wyprzedaż tego co jeszcze można sprzedać wystąpił Swissport AG, szwajcarski operator kilku lotnisk w Brazylii, któremu linia jest winna 17 mln reali (4,3 mln dolarów). Szwajcarzy i inni wierzyciele mają jednak małe szanse odzyskania swych pieniędzy w razie przeprowadzenia aukcji w nowym terminie, bo największym wierzycielem Avianki Brasil jest amerykański fundusz spekulacyjny Elliott Management. Linia jest mu dłużna ponad 400 mln dolarów, a zgodnie z obecnym regulaminem aukcji, większość pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży trafi do niego, a znacznie mniej do reszty wierzycieli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA