fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

EasyJet wycofał się z rozmów o Alitalii

Bloomberg
Narodowy włoski przewoźnik znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie, bo brytyjska tania linia easyJet wycofała się z rozmów o jego przyszłości na dwa tygodnie przed terminem ogłoszenia planu ratunkowego.

Brytyjczycy poinformowali, że postanowili wycofać się z rozmów na temat Alitalii prowadzonych z kolejami państwowymi Ferrovie dello Stato Italiane i amerykańskimi liniami Delta Air Lines. EasyJet mówił kilkakrotnie, że interesują go krótkie loty i sloty na najważniejszych lotniskach włoskiej linii. "easyJet jest nadal związany z Włochami, kluczowym rynkiem dla firmy. W dalszym ciągu inwestujemy w trzy bazy w Mediolanie, Neapolu i Wenecji" - stwierdził teraz przewoźnik w komunikacie.

Czytaj także: Ostre warunki zagrożą planowi ratowania Alitalii

Sytuacja stała się jednak bardzo trudna, bo włoski rząd ustalił wcześniej 31 marca jako termin na przedstawienie przez Ferrovie (FS) planu ratunkowego Alitalii. Bez partnera z tej samej branży Alitalia może znów znaleźć się w groźnej sytuacji, bo ani Ferrovie ani rząd nie mają pojęcia, jak zarządzać linią lotniczą - stwierdził Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA