fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Bruksela podejmie w lipcu decyzję ws. fuzji gigantów leasingu

Samolot
Bloomberg
Pion konkurencji Unii Europejskiej podejmie do 26 lipca decyzję ws. zamiaru kupna przez irlandzką AerCap za 30 mld dolarów GECAS, firmy leasingu samolotów od General Electric.

Dwie największe na świecie firmy leasingowe chcą stworzyć nowego giganta finansowego i największego klienta na samoloty Airbusa i Boeinga. AerCap zwróciła się 18 czerwca do Komisji Europejskiej o zgodę na to. Umowa w razie zatwierdzenia jej zmieni światowy sektor finansowania samolotów, który w ostatnim latach przyciągnął wielu inwestorów szukających większych zwrotów od ulokowanego kapitału — pisze Reuter.

Pion konkurencji Komisji Europejskiej może zatwierdzić tę transakcję bez zastrzeżeń, zgodzić się na nią pod pewnymi warunkami albo podjąć 4-miesięczne postępowanie wyjaśniające, jeśli będzie mieć poważne wątpliwości.

Zdaniem analityków, rozmiary nowej grupy kontrolującej trzykrotnie więcej samolotów od najbliższego konkurenta, firmy Avolon z Dublina, mogą zmusić AerCap do pozbycia się części floty dla rozproszenia obaw Brukseli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA