fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

LOT zapowiada dużo nowych połączeń z Krakowa

Bloomberg
W sezonie letnim 2020 LOT poleci na nowojorskie lotnisko JFK oraz zwiększy liczbę rejsów do Chicago.

Wcześniej polski przewoźnik zwiększył swoją krakowską siatkę otwierając połączenia do Bukaresztu, Budapesztu oraz chorwackiego Dubrownika. Rozwija się także siatka krajowa, bo z Balic można polecieć nie tylko do Warszawy, ale również do Olsztyna i Gdańska.

— Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę i jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem — mówi Rafał Milczarski, prezes LOT. Tym samym krakowskie Balice rosną również jako trzecie centrum przesiadkowe LOT-u, po warszawskim Lotnisku Chopina i budapeszteńskim porcie im. Ferenca Liszta.

Dla tej linii jest to również element budowania ruchu Wschód-Zachód. 11 września LOT po kilkunastoletniej przerwie przywrócił połączenie do Delhi, a 22 września po raz pierwszy Dreamlinery polskiego przewoźnika polecą z Budapesztu do Seulu. Rafał Milczarski zapowiedział również nowe kierunki w Stanach Zjednoczonych, pod warunkiem jednak, że Amerykanie zniosą wizy dla Polaków podróżujących do USA turystycznie i biznesowo. Nieoficjalnie wiadomo także, że polska linia przymierza się do kolejnych azjatyckich kierunków.

W tej chwili LOT lata do 5 miast w Ameryce Północnej — na dwa lotniska w Nowym Jorku, do Miami, Chicago, Los Angeles oraz kanadyjskiego Toronto. Dzisiaj wiadomo, że od 3 maja 2020 wystartują raz w tygodniu rejsy do Nowego Jorku, zaś liczba połączeń Kraków-Chicago wzrośnie z 3 do 5 tygodniowo już od początku sezonu letniego. Z powiększenia krakowskiej siatki cieszy się prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, który nie ukrywa, że ta trasa była od dawna oczekiwana przez pasażerów. — Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych — podkreślił Radosław Włoszek.

Rejsy z Krakowa do Nowego Jorku będą 112 kierunkiem obsługiwanym przez LOT.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA