fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Jeśli lekarz nie będzie mógł wystawić e-zwolnienia, skorzysta ze specjalnego druku ZUS

AdobeStock
Jeśli lekarz nie będzie mógł wystawić e-zwolnienia, skorzysta ze specjalnego druku ZUS, a dane wprowadzi do systemu trzy dni później.

Protestu nie będzie, a pacjentom nie grozi brak zwolnień lekarskich w czasie choroby. Na dwa dni przed wejściem w życie zwolnień tylko w formie elektronicznej lekarze dogadali się z resortem zdrowia.

W środę wieczorem lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) z Porozumienia Zielonogórskiego podpisali z wiceministrami zdrowia Januszem Cieszyńskim i Maciejem Miłkowskim porozumienie w sprawie wdrożenia rozwiązań z zakresu e-zdrowia. Obie strony mają współpracować przy wprowadzaniu rozwiązań telemedycznych, w tym e-ZLA.

– Ustaliliśmy, że będziemy wspólnie informować i edukować lekarzy mających problemy z wdrożeniem systemów elektronicznych. Jednocześnie dopuściliśmy możliwość wystawiania zwolnień papierowych, gdy nie będzie działał internet lub zawiesi się system. Wówczas lekarz będzie miał trzy dni na to, by dostarczyć zwolnienie w formie elektronicznej – mówi nam wiceminister Janusz Cieszyński.

Lekarze mają wypisywać tymczasowe papierowe zwolnienia na drukach, które udostępni ZUS. Porozumienie Organizacji Lekarskich (POL) dostarczyło własny wzór.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA