fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Przemysław Czarnek ukarany za słowa o LGBT

Przemysław Czarnek
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Minister edukacji Przemysław Czarnek i poseł PiS Jacek Żalek zostali ukarani naganą przez sejmową komisję etyki za swoje słowa pod adresem społeczności LGBT.

O ukaraniu szefa MEN poinformowała Radio Zet przewodnicząca komisji etyki, posłanka Lewicy Monika Falej.

Sprawa dotyczy słów, które Przemysław Czarnek wypowiedział na antenie TVP Info. - Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - mówił w czerwcu.

Następnego dnia tłumaczył: "W odpowiedzi na dzisiejszą nagonkę i manipulowanie moją wypowiedzią podkreślam po raz kolejny za Konstytucją RP: Wszyscy bez wyjątku są równi wobec prawa i w godności. Nie zmienia to faktu, że nie może być najmniejszej zgody i akceptacji dla zachowań demoralizujących, deprawujących na ulicach miast, takich jak na prezentowanym zdjęciu z LA, do którego odnosiłem moją wczorajszą wypowiedź".

Falej poinformowała również, że komisja ukarała Jacka Żalka. Poseł na antenie TVN24 przekonywał, że LGBT to nie są ludzie, tylko ideologia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA