fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

O. Rydzyk: Pilnujcie dzieci, bo nie poznacie ich później

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, zaapelował do rodziców aby podpisywali oświadczenia ws. dodatkowych zajęć w szkołach, organizowanych przez część samorządów.

W poniedziałek plany wprowadzenia zajęć z edukacji seksualnej w szkołach przez część samorządów skomentował w wydanym oświadczeniu bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność" - napisał w wydanym komunikacie.

Dowiedz się więcej: Komisja Episkopatu apeluje: Stop deprawacji dzieci i młodzieży

"Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje" - napisał bp Mendyk. Duchowny stwierdza, że "według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej". "Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" - zwrócił uwagę biskup.

We wtorek do komunikatu bpa Mendyka odniósł się o. Tadeusz Rydzyk. - Zobaczcie, co dzieje się na Zachodzie, jak wiele już tam zniszczyli. Czy chcemy, by tak zniszczyli Polskę i nasze rodziny? Dlatego nie mówmy "potem". Trzeba działać natychmiast - zaapelował założyciel Radia Maryja.

- Popieramy tych rodziców, którzy o tym mówią, a także to, co mówi Episkopat. Są oświadczenia i dokumenty, które musimy wypisywać, składać i żądać dobrego wychowania własnych dzieci. Pilnujcie dzieci, bo nie poznacie ich później - zwrócił uwagę o. Rydzyk.

Dyskusja na temat edukacji seksualnej, organizowanej przez samorządy, rozgorzała m.in. po podpisaniu przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. Deklaracji LGBT+. Temat wrócił też w wakacje, gdy projekt o nazwie „Edukacja seksualna – dobrowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych” znalazł się wśród zgłoszeń do budżetu obywatelskiego stolicy. Projekt za ponad 4,6 mln zł zakładał m.in. obecność „latarnika” w każdej warszawskiej dzielnicy, akcję promocyjną oraz działania artystyczne. Pomysł został jednak zaopiniowany negatywnie przez warszawski ratusz z powodów formalnych.

Źródło: rp.pl/ Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA