fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Przejęcie giełdowego Varianta nie ma planów z upublicznieniem dewelopera

Ewentualne przejęcie giełdowego Varianta nie ma planów z upublicznieniem dewelopera.

Murapol, lider sprzedaży mieszkań w Polsce, rozważa przejęcie giełdowego Varianta, ale nie zamierza w ten sposób wchodzić na giełdę.

- Rozważana transakcja nie stanowi elementu procesu upublicznienia spółki. Proces ten jest bowiem zupełnie niezależny od działań Murapolu związanych z Variantem – mówi Łukasz Kulpa, specjalista ds. public relations w Murapolu. - Rozważana transakcja nie ma też na celu wprowadzenia przez spółkę Variant projektów deweloperskich znajdujących się w portfelu holdingu Murapol, ani pozyskania finansowania od inwestorów zewnętrznych - dodaje.

Jaki cel ma więc ewentualna transakcja? Murapol ma poinformować o szczegółach związanych z przejęciem Varianta w II kwartale.

Giełdowy Variant i Murapol łączą ci sami akcjonariusze – Wiesław Cholewa i Leszek Kołodziej. Biznesmeni zasiadają też w radach nadzorczych obu przedsiębiorstw. Pod koniec zeszłego roku w Variancie przeprowadzono wyciskanie inwestorów mniejszościowych. Od marca notowania są zwieszone na kolejne trzy miesiące.

Murapol w 2015 r. sprzedał 2,4 tys. mieszkań, w tym roku ma ambicję znaleźć nabywców na 3 tys. lokali. Obligacje dewelopera są notowane na Catalyst.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA