fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

W 2017 roku dostępna będzie Biblia Audio Superprodukcja

Kadr z filmu youtube
Trwają prace przy projekcie Biblia Audio Superprodukcja. Efekty można usłyszeć już dziś

Celem projektu jest udźwiękowienie najważniejszej księgi świata. Ma powstać ponad 100 godzin słuchowiska z udziałem najlepszych polskich aktorów m.in. Wojciecha Malajkata, Jerzego Treli, Adama Woronowicza, Małgorzaty Kożuchowskiej, Krystyny Jandy - w nowoczesnej oprawie muzycznej i dźwiękowej. Biblia ma być cyfrowym Pomnikiem z okazji 1050-lecia chrztu Polski.

Biblia jest udostępniania w sieci na bieżąco, za darmo. Na stronie www.bibliaaudio.pl pojawi się zakładka z przygotowanymi paczkami do pobrania. Całość będzie w doskonałej jakości, dlatego szacowana wielkość wszystkich plików to około 8 GB. Będzie również możliwość odsłuchania treści na tej stronie, bez konieczności pobierania nagrań.

Reżyserem i producentem projektu jest Krzysztof Czeczot. Biblia Audio Superprodukcja ma być gotowa w grudniu przyszłego roku. Realizacja Nowego Testamentu pochłonęła 200 tys złotych zebranych przez platformę crowdfundingową. Całość projektu będzie kosztować ok. 2 mln złotych. Nadal brakuje potrzebnych funduszy. Każdy może wesprzeć projekt i zostać współproducentem. "Żeby wyprodukować całość i udostępniać efekty pracy całego naszego zespołu potrzebujemy Waszego wsparcia. Bez Was to się nie uda" - zachęca do wsparcia finansowego reżyser projektu. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat

W projekcie ma wziąć udział ok. 300 profesjonalnych aktorów, wielu muzyków, reżyserów i realizatorów dźwięku.

Jedna godzina gotowego audiobooka to około 50 godzin pracy aktorów oraz pozostałych osób zajmujących się projektem. Każde nagranie, musi zostać odpowiednio pocięte, poskładane, udźwiękowione, wyczyszczone, oprawione muzycznie i zmiksowane.

Wyjątkowym elementem projektu jest zaangażowanie kobiet w rolę narratorek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA