fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Ukraińcy hołdują SS Galizien, Rząd płaci im 500+

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz skomentował wypłacanie przez polski rząd emerytur dla Ukraińców. Nawiązał do penalizacji banderyzmu w Polsce.

Poseł klubu Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski opublikował na swojej stronie na Facebooku materiał ukraińskiej telewizji, który dotyczyły wydarzenia upamiętniającego formację SS "Galizien" i Dmytro Paliiva. 

"Proszę zwrócić uwagę na mundury SS. Ile jeszcze upokorzeń musimy znieść ze strony banderowskiej i esesmańskiej Ukrainy?!" - napisał Rzymkowski.

Materiał ten skomentował Paweł Kukiz. "Od dawna mówiłem, że pobłażanie w kwestii propagowania banderyzmu ("później, bo teraz walczą z Rosją") skończy się tym, iż Ukraińcy zaczną czcić SS Galizien jako "narodowo-wyzwoleńczą armię"... I wykrakałem..." - napisał.

Do swoich słów odniósł się również kilka godzin później, gdy komentował wypowiedź Stanisława Tyszki na temat emerytur dla Ukraińców pracujących w Polsce. "Ukraińcy hołdują (na razie jeszcze tylko u siebie) SS Galizien, a tymczasem polski rząd funduje im 500+ i -uwaga- wypłaca Ukraińcom emerytury z pieniędzy polskiego podatnika nawet za okres ich pracy na Ukrainie" - napisał lider Kukiz'15.

"Innymi słowy- Ukrainiec przyjeżdża do Polski na pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego, pracuje te pół roku w Biedronce i ... dostaje od nas emeryturę za kilkadziesiąt lat roboty na Ukrainie..." - tłumaczy dalej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA