fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

#RZECZoPOLITYCE Stanisław Karczewski: Warszawa musi "odspawać się" od PO

rp.pl
- Nie jest wykluczony mój start w wyborach prezydenckich w Warszawie, chociaż nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

Karczewski wypowiedział się na temat udziału w wyborach na prezydenta w Warszawie. - Nie jest wykluczony mój start w wyborach prezydenckich w Warszawie, chociaż nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. Patryk Jaki to młody i zdolny polityk, i jestem przekonany że jeśli zostanie prezydentem miasta to da rade. Jeżeli będzie kandydatem na prezydenta, to go poprę. Nie podjęliśmy ostatecznych decyzji w tej sprawie. Według mnie połączenie kandydatur Nowoczesnej i Platformy jest logiczne. Teraz Nowoczesna dała się zjeść, jak przystawka – ocenił.

- Warszawa powinna "odspawać się" od Platformy Obywatelskiej. Jeśli wygra Trzaskowski to nie przewietrzy miasta, nic nie zrobi - mówił gość programu.

Ocenił również polityków opozycji. - Bardziej cenię Grzegorza Schetynę niż Donalda Tuska, chociaż jego wniosek o odwołanie rządu premier Beaty Szydło był zupełnie nieprzygotowany. Po jego wystąpieniu Platformie spadły sondaże – powiedział marszałek.

Wypowiedział się także o sprawach dotyczących zmiany premiera w Polsce. - Rozmawialiśmy na temat premierostwa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii byłby dobrym premierem. Dobrym premierem jest również Beata Szydło. Przypomnijmy, że mamy bardzo dobre sondaże – podkreślił.

Pytany o uroczystości "Pamięć i nadzieja" w Toruniu, odpowiedział, że to była słuszna sprawa. - Wspaniała inicjatywa ojca Rydzyka, który wybudował kaplicę poświęconą pamięci osób ratujących Żydów i zamordowanych za te chwalebne czyny. Przypomnijmy, że Holocaust to Niemcy i ich odpowiedzialność za budowanie fabryk śmierci. Nie można o tym zapomnieć. Zależy nam również na polepszeniu relacji pomiędzy młodzieżą żydowską i polską – ocenił.

Jacek Nizinkiewicz zapytał Stanisława Karczewskiego o protesty społeczne, polityk odparł że udział sędziów w tych manifestacjach jest nie na miejscu. - Według mnie sędziowie nie powinni angażować się w sprawy polityczne. To źle wygląda – podkreślił.

Pytany o konflikt pomiędzy Antonim Macierewiczem i prezydentem Andrzejem Dudą, powiedział, że powinno dojść do porozumienia. - Spór pomiędzy ministrem Macierewiczem a prezydentem szkodzi wizerunkowi Polski na arenie międzynarodowej. Wolałbym, żeby były mniejsze emocje, a zaistniało szersze porozumienie. Obaj panowie są wytrawnymi politykami i uważam że znajdą konsensus. Chciałbym, żeby szybko do tego doszło. Przypomnę, że rozmowy prezydenta Polski i prezesa PiS doprowadziły do zgody pomiędzy stronami. Sprawy techniczne zostały uzgodnione na poziomie posła Piotrowicza i ministra Muchy – powiedział marszałek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA