fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego

Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Czesław Bielecki, Wincenty Kućma oraz Władysław Siemaszko zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego.

Czesław Bielecki to polski architekt, publicysta i polityk, działacz opozycji w PRL, poseł na Sejm III kadencji. Został odznaczony za zasługi w krzewieniu ideałów wolności, demokracji i poszanowania praw człowieka w PRL, za działalność publiczną i państwową.

Wincenty Kućma, polski rzeźbiarz, medalier, rysownik, projektant wnętrz, profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, twórca Pomnika Powstania Warszawskiego i Pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej został uhonorowany w uznaniu znamienitych zasług dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej oraz popularyzowanie historii polskiego czynu niepodległościowego. 

Żołnierz Armii Krajowej, ps. Wir, prawnik, działacz kresowy i jeden z najbardziej zasłużonych badaczy i dokumentalistów tragedii polskiej ludności na Wołyniu w okresie II wojny światowej Władysław Siemaszko został uhonorowany za zasługi w dokumentowaniu i upowszechnianiu prawdy historycznej oraz za działalność na rzecz środowisk kombatanckich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA