fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Zbigniew Maj nowym komendantem Policji

Fotorzepa/Batrosz Jankowski
Komendantem głównym Policji zostanie już dziś Zbigniew Maj, dotychczasowy zastępca komendanta głównego Policji w Gdańsku.

Dotychczasowy komendant główny policji, Krzysztof Gajewski, został odwołany wczoraj. Jego funkcje przejął zastępca KGP Mirosław Schossler.

Resort nie podał przyczyn odwołania.

Nowy komendant przejmie obowiązki już dziś.

Insp. Zbigniew Maj urodził się 6 grudnia 1971 r. w Kaliszu. Dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. Kryminalnych.


Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Służbę w Policji pełni od 1996 roku. Jest doświadczonym oficerem, umiejętności zawodowe zdobywał i doskonalił na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej. Ukończył wiele szkoleń specjalistycznych oraz kursów.


Insp. Zbigniew Maj jest m.in. twórcą i członkiem Zespołu ds. Uprowadzeń oraz współtwórcą algorytmu działań Policji w sytuacjach kryzysowych (tj. uprowadzeń dla okupu). Nowy Komendant Główny był także koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego Policji. Insp. Zbigniew Maj został dwukrotnie odznaczony przez Prezydenta RP  - Brązowym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.


(z komunikatu MSWiA)

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA