Reklama
Rozwiń

Rzecznik KEP o słowach Nitrasa: Każdy ma się prawo pomylić

- Mogę rozumieć, że była to jakaś wypowiedź niefortunna i będzie jakiś moment, gdy poseł z tych słów się wycofa, bo każdy ma się prawo pomylić - skomentował słowa posła Sławomira Nitrasa ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Aktualizacja: 31.08.2021 18:23 Publikacja: 31.08.2021 18:14

Rzecznik KEP o słowach Nitrasa: Każdy ma się prawo pomylić

Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Podczas niedawnej debaty w czasie spotkania Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie poseł PO Sławomir Nitras powiedział, że katolików należy "opiłować z pewnych przywilejów". Słowa te odbiły się szerokim echem. 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (PiS) ocenił, że słowa Nitrasa można w zasadzie "umiejscowić w jednym szeregu ze zdaniami wypowiadanymi przez takich tuzów jak Julia Brystigerowa, ubeczka, pułkownik katująca polskich katolików po II wojnie światowej, jak towarzysz Radkiewicz, szef Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, czy towarzysz Gomułka".

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kościół
Rząd bezskuteczny w sprawie likwidacji Funduszu Kościelnego. Ujawniamy kulisy
Kościół
Miliardy na Kościoły. Dotacje poza konkursem, nieweryfikowalni duchowni w ZUS
Kościół
Wybór nowego papieża w rękach młodych. Relacja z konklawe
Kościół
Ks. prof. Kobyliński zdradził, kto jego zdaniem zastąpi zmarłego papieża Franciszka
Kościół
Podcast „Rzecz w tym”: Czy jest szansa na kolejnego papieża Polaka?