fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zakażony koronawirusem

Abp Stanisław Gądecki
fot. episkopat.pl
Przeprowadzony test u abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, potwierdził u niego zakażenie koronawirusem - poinformowała Archidiecezja Poznańska.

Od kilku dni metropolita poznański przebywał w kwarantannie, w związku z potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u sekretarza generalnego KEP bpa Artura Mizińskiego. „Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze” - poinformowała Archidiecezja Poznańska.

„Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii. Centralne instytucje archidiecezji – Kuria Metropolitalna i Sekretariat Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego – pozostają nieczynne do odwołania” - dodano w komunikacie. Kuria poprosiła też o „modlitwę w intencji wszystkich osób doświadczających cierpienia i choroby Covid-19”.

Abo Gądecki to kolejny hierarcha, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej poinformowano o infekcji także u m.in. dwóch biskupów z diecezji opolskiej oraz dwóch z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Zakażony jest też katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

W zeszłym tygodniu biskupi uczestniczyli w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi. KEP informowała, że w czasie zebrania „dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń”, przy czym „Księża Biskupi, na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA