fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Najmniej nowych zgonów od niemal miesiąca

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już prawie 20 tys. - wynika z najnowszych danych. W ciągu ostatniej doby potwierdzono jednak tylko 431 nowych zgonów - najmniej od 19 marca.

Włochy to obecnie drugie największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie, trzecie pod względem liczby przypadków zakażeń na świecie (za Stanami Zjednoczonymi i Hiszpanią). Według najnowszych danych z niedzieli, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 156363 osób, co oznacza 4092 nowe przypadki w porównaniu do soboty. Najmniej w ostatnich dniach nowych zakażeń odnotowano 7 kwietnia - 3039.

Jako całkowicie wyleczonych uznano 34211 pacjentów.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarło 431 chorych - najmniej od 19 marca, gdy potwierdzono 427 zgonów w ciągu 24 godzin i prawie dwa razy mniej, niż w szczytowy dzień - 27 marca zanotowano 919 zgonów.

Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi we Włoszech 19899 i jest druga największa na świecie - po Stanach Zjednoczonych.

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywają aktualnie 3343 osoby.

Najwięcej przypadków wirusa potwierdzono w Lombardii, gdzie jest ich już ponad 59 tys. W ciągu ostatniej doby chorych w tym regionie przybyło dużo, bo ok. 1,5 tys. Za Lombardią jest Wenecja Euganejska, gdzie liczba przypadków koronawirusa przekroczyła już 20 tys.

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA