fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czekając na kino i teatr

Adobe Stock
75 proc. Polaków deklaruje, że brakuje im możliwości wyjścia na wydarzenie kulturalne – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Ponad jedna trzecia ankietowanych (38 proc.) wybrałaby się przede wszystkim do kina, 16 proc. – do teatru, niemal tyle samo na koncert lub festiwal muzyki innej niż klasyczna. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się otwarte od 1 lutego muzea.

Badanie przeprowadzono w grudniu. W porównaniu z pierwszym – w czerwcu 2020 r. – znacząco wzrósł odsetek osób, którym brakuje żywego kontaktu z kulturą. W poprzednim sondażu odczuwało go 60 proc. Polaków. Więcej osób deklaruje też wyjścia do kina i teatru.

Nie oznacza to, że wszyscy gotowi są to uczynić od razu po odmrożeniu instytucji kultury. Taką wolę zadeklarowało ok. jednej czwartej badanych. 30 proc. wolałoby poczekać miesiąc, 25 proc. uczyni to dopiero po trzech miesiącach.

Polacy chętniej też niż w pierwszym sondażu akceptują rygory narzucane w kinach czy teatrach – maseczki oraz mierzenie temperatury, ale tylko 11 proc. uważa, że istotne jest pobieranie od nich danych osobowych.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA