fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Singapur: Lokalnych zakażeń najwięcej od 10 miesięcy

Singapur
PAP/EPA
Liczba lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Singapurze w ciągu doby jest najwyższa od 10 miesięcy. W mieście wykryto ognisko zakażeń wśród obsługi i klientów klubów karaoke sieci KTV.

Z 56 lokalnych zakażeń wykrytych w ciągu doby, 42 są związane z ogniskiem w klubach karaoke KTV - informuje resort zdrowia Singapuru.

Ministerstwo prowadzi postępowanie dotyczące zakażeń w klubach karaoke i oferuje darmowe testy na COVID-19 wszystkim, którzy mogli być wystawieni na działanie wirusa w tych klubach.

Pierwszą zakażoną była Wietnamka, która zgłosiła się do lekarza w niedzielę.

Kluby KTV były otwierane niezgodnie z przepisami - władze informowały, że placówki te mogły funkcjonować wyłącznie jako miejsca podawania posiłków i napojów. Policja aresztowała 20 kobiet - w tym obywatelek Korei Południowej, Malezji, Tajlandii i Wietnamu, które były zaangażowane w zakazaną aktywność w klubach.

- Wszystkie placówki oferujące usługi hostess, grę w kości i inne aktywności związane z bliskim kontaktem, nie mogą prowadzić takiej działalności - powiedział minister zdrowia Singapuru, Ong Ye Kung, cytowany przez CNA.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA