fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Korea Płd.: Zakażeń najwięcej od stycznia

Antyrządowy marsz w Seulu
PAP/EPA
W Korei Południowej w ciągu doby wykryto 711 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To trzecia doba z rzędu z ponad 700 zakażeniami i największy dobowy przyrost liczby zakażeń od stycznia - informuje AP.

Koreańska Agencja ds. Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA) podaje, że ok. 550 zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby to zakażenia na terenie obszaru metropolitalnego Seulu, zamieszkiwanego przez ok. połowę z 51 mln mieszkańców kraju.

Zakażenia wykrywane są także w innych miastach Korei Południowej - Busan i Daejeon.

AP zauważa, że w poniedziałek raportowana liczba zakażeń jest zazwyczaj niższa niż w kolejne dni tygodnia ze względu na mniejszą liczbę testów przeprowadzanych w weekend. W najbliższych dniach spodziewany jest wzrost dobowej liczby zakażeń.

Premier Korei Południowej, Kim Bu-kyum, w czasie posiedzenia sztabu antykryzysowego w niedzielę wezwał mieszkańców kraju do zachowania czujności i przestrzegania zasad utrzymania dystansu społecznego. Skrytykował też przedstawicieli związków zawodowych za organizację w sobotę marszu antyrządowego w Seulu, w którym brały udział tysiące osób.

Rząd Korei Południowej planował łagodzenie zasad utrzymania dystansu społecznego w kraju wraz z początkiem lipca m.in. zwiększając maksymalną liczebność zgromadzeń prywatnych z czterech do sześciu osób i pozwalając restauracjom serwować posiłki i napoje pod dachem o dwie godziny dłużej, do północy.

Jednak władze Seulu zdecydowały, że wobec wzrostu liczby zakażeń nie złagodzą obostrzeń.

W Korei Południowej wykryto jak dotąd 160 795 zakażeń koronawirusem. Zmarło 2 028 chorych na COVID-19.

Ok. 30 proc. mieszkańców kraju otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA