fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Australia: 35 zakażeń w ciągu doby. Lockdown w Sydney potrwa dłużej?

Australia, Sydney
PAP/EPA
Dwa najbliższe dni mają być "absolutnie kluczowe" jeśli chodzi o decyzję ws. ewentualnego przedłużenia lockdownu w Sydney, który powinien skończyć się 9 lipca - informują władze Nowej Południowej Walii.

Ponad 5 mln mieszkańców Sydney może obecnie opuszczać swoje domy jedynie ze ściśle określonych powodów - takich jak pójście na zakupy czy do lekarza. W ciągu ostatniej doby w Nowej Południowej Walii, gdzie znajduje się Sydney, wykryto 35 lokalnych zakażeń koronawirusem - tyle samo co dwie doby wcześniej, co jest najwyższą liczbą lokalnych zakażeń wykrytych w tym stanie w 2021 roku.

Łącznie, z ogniskiem koronawirusa SARS-CoV-2 w Nowej Południowej Walii związanych jest, od końca maja, ponad 300 zakażeń.

Premier Nowej Południowej Walii, Gladys Berejiklian spodziewa się, że liczba zakażeń wśród osób, które już znajdują się w izolacji, będzie jeszcze rosła.

- To co najważniejsze to liczba osób, które mogły zakażać zanim zostały odizolowane i wpływ, jaki będą miały one na liczbę zakażeń w najbliższych kilku dniach - stwierdziła szefowa rządu Nowej Południowej Walii.

Spośród zakażeń wykrytych w poniedziałek 28 wykryto u osób, które były izolowane przez cały lub część czasu, gdy mogły zakażać innych. Siedem osób w okresie, gdy mogły zakażać innych, nie było izolowanych.

- Kilka następnych dni będzie krytycznych - przyznała Berejiklian.

Ognisko koronawirusa w Nowej Południowej Walii związane jest z wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2, który jest bardziej zakaźny od wcześniejszych szczepów wirusa.

W Australii wykryto jak dotąd nieco ponad 30 750 zakażeń koronawirusem. Zmarło 910 chorych na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA