fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indie: 7,5 mln szczepień w ciągu doby. Rekord

Szczepienie na COVID w Indiach
PAP/EPA
W Indiach w poniedziałek wykonano rekordowe 7,5 mln szczepień na COVID-19 w ramach prowadzonej przez władze federalne akcji szczepień, w ramach której każdy dorosły mieszkaniec zamieszkiwanego przez 1,4 mld osób kraju ma zostać zaszczepiony przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 za darmo.

Rząd federalny przejął odpowiedzialność za akcję szczepień kilka tygodni temu po tym jak premier Narendra Modi ogłosił, że wszyscy dorośli mieszkańcy kraju będą szczepieni za darmo (wcześniej osoby w wieku 18-45 lat musiały płacić za szczepienie w prywatnych szpitalach).

Dotychczas dobą z rekordową liczbą szczepień na COVID-19 w Indiach był 5 kwietnia, gdy zaszczepiono 4,5 mln osób.

Eksperci wyliczają, że Indie muszą szczepić 10 mln osób dziennie, aby do grudnia zaszczepić 950 mln dorosłych mieszkańców kraju.

Jak dotąd w pełni zaszczepionych jest mniej niż 5 proc. mieszkańców Indii.

Rząd zapewnia, że w lipcu i sierpniu osiągnie tempo szczepień na poziomie 10 mln szczepień dziennie.

Mieszkańcy Indii są obecnie szczepieni szczepionką AstraZeneca i miejscową szczepionką Covaxin opracowaną przez koncern Bharat Biotech. Rząd stara się zapewnić Indiom również m.in. szczepionkę Pfizer/BioNTech.

W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto 53 256 zakażeń koronawirusem, najmniej od 24 marca. W szczycie drugiej fali epidemii w Indiach, na przełomie kwietnia i maja, dobowa liczba zakażeń osiągała poziom 400 tysięcy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA