fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie: Wioska modli się do "bogini Korony", aby pozbyć się wirusa

AFP
Mieszkańcy indyjskiej wioski wznieśli kapliczkę "bogini Korony" i ofiarowują jej modlitwy w nadziei, że boska interwencja może przepędzić śmiertelnego wirusa.

Mieszkańcy wioski Shuklapur, w północnym stanie Uttar Pradesh, ofiarowują modlitwy, wodę święconą i kwiaty w jaskrawożółtej kapliczce, gdzie umieścili bożka "Korona Mata".

- Może z jej błogosławieństwem mieszkańcy wioski, nasza wioska i wszyscy inni odczują ulgę - powiedziała w piątek jedna z mieszkanek, która podała swoje imię Sangeeta.

Indie zostały mocno uderzone przez gwałtowny wzrost infekcji koronawirusem w kwietniu i maju, ale są oznaki, że najgorsze fala już minęła

Władze zgłosiły 84 332 nowych przypadków w sobotę, co jest najniższą liczbą dzienną od ponad dwóch miesięcy - jak wynika z danych ministerstwa zdrowia. COVID-19 zabił 367 081 osób w Indiach.

Modlitwy mieszkańców wioski Shuklapur nie zostały w pełni wysłuchane - nadal jest kilka przypadków w okręgu - ale liczby są również znacznie niższe niż w szczytowym momencie pandemii.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA