fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Beata Kempa: COVID-19 pokazał, że po komunie zostało donosicielstwo

fot. European Union 2020 - Source : EP/ Laurie DIEFFEMBACQ
Europosłanka PiS Beata Kempa uważa, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa pokazała, że po komunizmie w Polsce nadal mamy "niesamowite, bezczelne donosicielstwo".

W rozmowie z Telewizją Trwam europosłanka PiS komentowała pomysł wprowadzenia paszportów szczepionkowych. W jej ocenie takie rozwiązanie daje tylko pozorne bezpieczeństwo. 

- Można zachorować, nawet jeśli przyjmie się szczepionkę. Jest także kwestia dyskryminacji osób, które nie szczepią się z różnych powodów. Na przykład nie mogą się zaszczepić z powodów decyzji lekarskich. Te osoby będą dyskryminowane. Lek jest w tej chwili najważniejszą kwestią, na której powinniśmy się skupić - powiedziała.

- Nadmierne przygotowywanie nas pod świat cyfrowy jest tutaj ewidentne. Dodatkowa kontrola – z punktu widzenia wolności – jest absolutnie zbędna - oceniła Beata Kempa.

Europosłanka mówiła również o sytuacjach w kościołach w czasie pandemii koronawirusa. Przekonywała, że proboszczowe i rady parafialne dbały, by w czasie praktyk religijnych był przestrzegany reżim sanitarny.

- COVID-19 pokazał, że wciąż mamy w Polsce system – który został nam po komunie – niesamowitego, bezczelnego donosicielstwa. Była taka sytuacja, kiedy chowano na cmentarzu ojca dziewięciorga dzieci. Doniesiono, że za dużo osób brało udział w pogrzebie. Pomijam fakt, że cmentarz był komunalny, a próbowano ukarać księdza. Naprawdę, ważmy te proporcje - mówiła.

- Jakby przy okazji pandemii ktoś wpadł na pomysł, żeby walczyć z Kościołem, walczyć w chrześcijanami, walczyć z wiarą, która jest w naszym społeczeństwie. Uruchomiły się także moce związane ze strajkiem kobiet, który podobno w imię „obrony praw kobiet” nawoływał do niszczenia świątyń, wtargnięcia w sferę naszego sacrum. Pandemia obudziła tego typu demony i musimy mieć to na uwadze. Oczywiście nie chcemy odwetu. Chrześcijanie nigdy nie powinni kierować się odwetem - dodała.

Źródło: Telewizja Trwam
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA