fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Brazylijski wariant koronawirusa potwierdzony w Polsce

PAP/Piotr Polak
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, ze na Śląsku potwierdzono trzy przypadki brazylijskiego wariantu koronawirusa.

Szef resortu zdrowia nie krył zdziwienia faktem, że przedstawiciele laboratorium najpierw o swoim odkryciu poinformowali media. Zdaniem Adama Niedzielskiego w pierwszej kolejności informacja o przypadkach nowego wariantu powinna być przekazana sanepidowi. 

Niedzielski zaapelował, by w przyszłości o takich sytuacjach najpierw informować służby sanitarne. 

- Razem z sanepidem przygotowujemy przepisy rangi ustawowej, które będą ten nakaz sankcjonowały. Sankcje będą dotyczyły niezgłoszenia w pierwszej kolejności odpowiednim służbom tych informacji. Tu nie chodzi o to, żeby się pochwalić, ale skutecznie przeciwdziałać pojawieniu się ogniska - przekazał minister.

Dodał również, że opanowane wydają się ogniska zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa. Sanepid współpracuje ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty, gdzie potwierdzono przypadki infekcji.

Niedzielski zapowiedział również, że w czwartek zostanie opublikowane rozporządzenie dotyczące luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA