fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Wielką Brytanię i Izrael połączy "zielony korytarz"?

Jerozolima
AFP
Wielka Brytania i Izrael badają możliwość stworzenia między tymi krajami "zielonego korytarza dla podróżnych" (ang. green travel corridor) w związku z sukcesem programu szczepień na COVID-19 przeprowadzonego w obu państwach.

Sprawa stworzenia "bańki podróżnej" pomiędzy Wielką Brytanią a Izraelem była omawiana przez szefa MSZ Izraela, Gabiego Aszkenaziego i członka gabinetu Borisa Johnsona, Michaela Gove'a w Jerozolimie.

- Będziemy promować, wraz z Wielką Brytanią, wzajemne uznanie wykonanych szczepień w celu umożliwienia turystom i przedsiębiorcom z obu krajów wrócić do ich zwyczajów - oświadczył szef MSZ Izraela.

Resort spraw zagranicznych Izraela podkreśla, że Izrael i Wielka Brytania poczyniły "wielki postęp" w programach szczepień otwierając "możliwość stworzenia zielonego korytarza dla podróżnych".

Z komunikatu MSZ Izraela nie wynika kiedy taki korytarz miałby być uruchomiony. Swobodnie mogliby z niego korzystać prawdopodobnie jedynie zaszczepieni na COVID-19 obywatele obu krajów.

W ubiegłym tygodniu Izrael poinformował, że zezwoli na wjazd ograniczonych liczebnie grup zaszczepionych turystów do kraju począwszy od 23 maja.

W Wielkiej Brytanii zaszczepiono na COVID-19 przynajmniej jedną dawką 32,9 mln osób.

Z kolei w Izraelu 81 proc. mieszkańców mających ponad 16 lat otrzymało dwie dawki szczepionki na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA