fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Północna do WHO: U nas nadal nie ma wirusa

Korea Północna
AFP
Korea Północna zapewnia WHO, że w kraju tym nadal nie wykryto żadnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje AP.

Gdy zaczynała się pandemia władze w Pjongjangu określiły swoją walkę o zatrzymanie koronawirusa na granicach kraju "sprawą narodowego istnienia".

Od stycznia 2020 roku granice Korei Północnej są praktycznie całkowicie zamknięte, kraj nie przyjmuje żadnych turystów. Osoby, u których zaobserwuje się objawy zakażenia są izolowane.

Edwin Salvador, przedstawiciel WHO w Korei Północnej poinformował, że od początku pandemii do 1 kwietnia w kraju tym przeprowadzono 23 121 testów na COVID-19 - wszystkie dały wynik negatywny. Od 26 marca do 1 kwietnia w Korei Północnej przetestowano pod kątem COVID-19 732 osoby.

Jednocześnie Korea Północna przestała informować WHO o liczbie osób poddawanych kwarantannie w związku z zaobserwowaniem u nich symptomów zakażenia.

We wtorek Korea Północna ogłosiła, że sportowcy z tego kraju nie pojadą na Igrzyska Olimpijskie ze względu na zagrożenie epidemiczne.

W pierwszej połowie 2021 roku Korea Północna ma otrzymać 1,9 mln dawek szczepionki na COVID-19 w ramach programu COVAX - jednak dostawy te są zagrożone ze względu na decyzję władz Indii, które ogłosiły, że produkowane w tym kraju szczepionki AstraZeneca w najbliższym czasie nie będą eksportowane ze względu na rosnący popyt na szczepionki w Indiach w związku z rosnącą liczbą zakażeń w tym kraju.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA