fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indie: Eksperci przyjrzą się zakrzepom po szczepieniach

Szczepienie na COVID w Indiach
AFP
Panel ekspertów z Indii zbada czy w kraju wykryto jakiekolwiek przypadki pojawienia się zakrzepów, po podaniu szczepionek na COVID-19 - informuje Reuters.

Eksperci mają sprawdzić czy w kraju zanotowano jakikolwiek taki przypadek - chodzi nie tylko o rzadkie zdarzenia zakrzepowo-zatorowe, ale o wszystkie przypadki zakrzepów wykryte po podaniu szczepionki na COVID-19.

W Indiach podawane są obecnie dwie szczepionki - szczepionka brytyjsko-szwedzkiego koncernu AstraZeneca oraz krajowa szczepionka opracowana przez koncern Bharat Biotech.

W czwartek Europejska Agencja Leków przyznała, że może istnieć związek między podaniem szczepionki a pojawieniem się rzadkich rodzajów zakrzepów. EMA podkreśla jednak, że są to przypadki "bardzo rzadkie" - co oznacza, że zdarzają się raz na 100 tysięcy przypadków i nadal rekomenduje szczepienia z użyciem szczepionki AstraZeneca. 

Brytyjski komitet doradczy ds. szczepień zarekomendował, by AstraZeneką nie szczepić osób poniżej 30. roku życia.

Kilka europejskich krajów zmieniło rekomendacje dotyczące szczepienia szczepionką AstraZeneca przeznaczając ją do szczepienia osób w wieku ponad 60 lat.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA