fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Badania CDC: To nauczyciele są źródłem zakażeń w szkołach?

Ławka szkolna
AFP
Amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) opublikowało wyniki badań dotyczących dziewięciu ognisk koronawirusa SARS-CoV-2 w amerykańskich szkołach podstawowych, wykrytych na przedmieściach Atlanty w grudniu i styczniu, z których wynika, że tylko w jednej z tych szkół pierwsze wykryte zakażenie dotyczyło ucznia.

Nauczyciel był źródłem zakażenia w czterech z dziewięciu opisanych przez CDC ognisk koronawirusa w szkołach. W kolejnych czterech przypadkach źródło pierwszego zakażenia było nieokreślone.

W ośmiu spośród dziewięciu opisanych ognisk doszło do zakażenia koronawirusem ucznia przez nauczyciela. W dwóch ogniskach nauczyciele zakazili się od siebie w czasie rozmów w szkole lub wspólnych posiłków - po czym zakażony w ten sposób nauczyciel przenosił wirusa na uczniów.

Dr Rochelle Walensky, szefowa CDC przyznała, że "nauczyciele odgrywają ważną rolę w rozprzestrzenianiu" koronawirusa.

Wyniki badania CDC zgadzają się z wynikami wcześniejszych badań z Wielkiej Brytanii, z których wynikało, że na Wyspach w szkołach najczęściej zakażali się od siebie nawzajem nauczyciele.

Z kolei wyniki badań z Niemiec wskazywały, że transmisja w szkole miała trzy razy większą skalę, gdy źródłem pierwszego zidentyfikowanego zakażenia był nauczyciel.Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA