fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zimbabwe: Ministrowie umierają, urzędnicy mają pracować z domu

Dezynfekcja grobu zmarłego po zakażeniu koronawirusem
AFP
Po śmierci dwóch ministrów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, rząd Zimbabwe nakazał w trybie natychmiastowym zmniejszyć liczbę urzędników pracujących stacjonarnie do 10 procent. Pozostali mają pracować ze swoich domów - informuje Agencja Anatolia.

W środę zmarł zakażony koronawirusem szef MSZ Zimbabwe, Sibusiso Moyo. Kilka dni wcześniej zmarła chora na COVID-19 Ellen Gwaradzimba, minister odpowiedzialna za prowincję Manicaland.

W reakcji na te zgony władze Zimbabwe podjęły decyzję, że od 21 stycznia 2021 roku do 3 lutego 2021 roku liczba urzędników pracujących stacjonarnie w ministerstwach, departamentach rządu i agencjach rządowych ma zmniejszyć się do 10 proc. normalnego stanu. Pozostali urzędnicy mają pracować z domu.

Decyzja ta nie dotyczy jednak urzędników odpowiedzialnych za system ochrony zdrowia w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.

Do 19 stycznia koronawirusa wykryto w Zimbabwe u 28 675 osób, zmarło 825 chorych na COVID-19.

Zimbabwe boryka się z wzrostem liczby zakażeń koronawirusem od początku roku. W związku z uderzeniem epidemii władze zdecydowały się na ponowne wprowadzenie w kraju lockdownu.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA