fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Rząd otwiera baseny, więcej osób w kinach

Szczepienie na COVID w Indiach
AFP
W Indiach od 1 lutego otwarte zostaną baseny, zniesione zostanie ograniczenie liczby widzów w kinach i dopuszczone zostaną duże zgromadzenia publiczne na terenach poza tzw. strefami skażenia - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Indii w nowych wytycznych opublikowanych w środę.

Nowe wytyczne wejdą w życie 1 lutego. Łagodzenie obostrzeń ma związek ze spadkiem dobowej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w kraju.

Rząd ma jeszcze określić nowe zasady funkcjonowania kin i basenów, wiadomo już jednak, że liczba widzów w kinach nie będzie musiała już być ograniczona do 50 proc. ich pojemności, a na baseny będzie można przychodzić w celach rekreacyjnych (dotychczas mogli z nich korzystać tylko zawodowi sportowcy).

Ponadto zniesiony zostanie limit 200 osób, które mogą brać udział w zgromadzeniu publicznym odbywającym się w przestrzeni otwartej.

Jednocześnie resort poinformował, że władze stanowe mają określać granice tzw. stref skażenia, na których obowiązywać będzie reżim ściślejszej kwarantanny.

W czwartek w Indiach wykryto 11 666 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Łącznie w tym kraju wykryto 10 701 193 zakażenia, zmarło 153 847 chorych na COVID-19.

W Indiach zaszczepiono jak dotąd 2 328 779 pracowników ochrony zdrowia.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA