fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Disneyland zamieniony w olbrzymi punkt szczepień

Loren Javier/Flickr
Park rozrywki Disneyland w Anaheim zostanie przystosowany do prowadzenia szczepień przeciw koronawirusowi. Każdego dnia będzie mogło się tam zaszczepić tysiące mieszkańców Kalifornii.

Disneyland w Kalifornii jest zamknięty od 10 miesięcy z powodu wysokiej liczby odnotowywanych zakażeń koronawirusem. Urzędnicy poinformowali, że park rozrywki będzie jednym z pięciu wielkich punktów szczepień przeciw koronawirusowi.

- Ważne jest, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych, a my potrzebujemy na to miejsca - powiedział Donald P. Wagner, inspektor z okręgu Orange County.

Oczekuje się, że park rozrywki będzie przystosowany do podania szczepień do końca tego tygodnia. Zgłaszać się będą mogły konkretne grupy: funkcjonariusze organów ścigania, pracownicy służby zdrowia, osoby pracujące w placówkach opieki zdrowotnej i mieszkańcy powyżej 75. roku życia. 

W hrabstwie Orange County mieszka około 3,1 mln osób. Odnotowano tam ponad 190 tys. przypadków zakażeń, a ponad 2100 pacjentów zmarło. Obecnie 2221 osób przebywa w szpitalach, a 500 z nich trafiło na oddziały intensywnej terapii.

Źródło: USA Today
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA