fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Negowała pandemię publikując zdjęcia pustych szpitali. Zapłaci karę

szpital
AdobeStock
Hannah Dean z brytyjskiego Portsmouth została ukarana grzywną w wysokości 200 funtów za opuszczenie domu bez istotnego powodu. Kobieta publikowała wcześniej w sieci zdjęcia pustych szpitali, chcąc udowodnić, że rząd okłamuje społeczeństwo w sprawie pandemii koronawirusa.

Brytyjka Hannah Dean z Portsmouth stała się jedną z najbardziej popularnych w mediach społecznościowych osób, które sprzeciwiają się obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa i szczepieniom na COVID-19.

Kobieta publikowała w sieci zdjęcia pustych korytarzy w różnych szpitalach. "Rząd nas okłamuje" - podkreślała i zachęcała internautów, aby osobiście przekonali się, że placówki nie są przepełnione, a wręcz puste.

W poniedziałek policja w Portsmouth poinformowała, że zdjęcia, które opublikowała w internecie kobieta przedstawiają części szpitali, w których nie przebywają chorzy na COVID-19. Dean, za brak wystarczająco istotnego powodu do opuszczenia domu, otrzymała również grzywnę w wysokości 200 funtów.

We wtorek w ciągu doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 1243 zgonów spowodowanych COVID-19. Wykryto również 45 533 nowych zakażeń koronawirusem.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA